اختبار لغة تركية اسطنبول كورس C/1

تعلم اللغات أصبح ضرورة وشيء لا بد منه لخوض غمار العمل والوظائف والحياة عامة،  على المرء أن يجيد أكثر من لغة على الأقل، وفي الوقت الراهن تعد اللغة التركية من أكثر اللغات المطلوب تعلمها ومعرفتها في سوق العمل و يرى دارسو اللغة التركية أنها سهلة وقواعدها بسيطة غير معقدة بالإمكان فهمها وتطبيقها، هل أنت من المهتمين باللغة التركية وتعلمها.. اكتشف مستواك الحقيقي ومدى معرفتك في اللغة التركية من خلال الاختبار التالي

اختبار لغة تركية المستوى الأخير من اسطنبول كورس ( Istanbul course C1 ) ... إذا كنت تدرس التركية , هذا الاختبار يساعدك على دراسة ومراجعة معلوماتك

#Istanbul_course_C1
#اسطنبول_كورس
#C/1
#المستوى_الأخير
#Türkçe
#اختبار
#اللغة_التركية
عدد الأسئلة: 19

عينة من الإختبار

(Birleşik Fiiller)

اي من الخيارات التالية فيها Birleşik Fiil

Yarına kadar aranızdaki her şeyi bitirmezsen daha kötüsü olabilir. Seni bir saniye bile yalnız bırakmayacağım ve sana hep en iyi şekilde bakacağım. Ben zaten gidecektim, benim yüzümden tartışmanıza gerek yok. Yarın bir sınavı olduğunu duyduğunda bir anda hasta oldu, zavallııııııı! Hiç kızmayacaktım beni biraz dinleseydiniz, ama gerçek bir arkadaşsınız cidden.

Tezlik Fiili

اي من الخيارات فيه معنى الtezlik؟

Onun için yeni sıkıcı bir gündü, her zamanki gibi de yolda uyuyakalmıştı. Arabadan indiğinde; birden eski dostunu okulun kapısının önünde sırtını dayamış, ona o hafif gülümsemesini gülümsediğini gördüğü an donakaldı. Onu on iki yıldır görmedi, şimdi nasıl birden çıkıvermişti ki! Kendine geldiğinde koşarak ona sıkı sarıldı "Bir daha beni öyle bırakıp gitme sakın." dedi. Bir süreliğine böyle kalakalmışlardı, sonra "Ben özür dilerim, artık yalnız olmayacaksın.." diye cevap verdi arkadaşı.

2(Öğrenilen Geçmiş Zamanın Hikâyesi)

اي من الخيارات التالية ليس فيها (Öğrenilen Geçmiş Zamanın Hikayesi)؟

Bunu kimse sana söylememiş miydi? Daha önce kalbin hiç kırılmamış mıydı? Çok acıdığını bilmiyor muydun? Peki gitmeden önce bir şey bırakmış mı? Tam olarak anlamamışlardı sanki.

(Şimdiki Zamanın Hikâyesi)

في اي من الخيارات التالية يوجد (Şimdiki Zamanın Hikâyesi)؟

Az kalsın telefonumu unutuyordum. Bu aralar fazla dalıyorsun. Sizin için ne yapabilirim hanımefendi? Ona bir şey söyleyemiyormuş daha.

2(Şimdiki Zamanın Hikâyesi)

في اي من الخيارات التالية لا يوجد (Şimdiki Zamanın Hikâyesi)؟

Seni üzen bir şey varsa bana söyleyebilirsin. Geçen gün çok tatlı davranıyordun, şimdi ne oldu? Bugün gitar çalışmıyor muydunuz? Bunca zamandır kullanıldığımı bilmiyordum. Çocukken hep beraber oynuyorduk.

أخبر أصدقائك بالنتيجة


تمت المشاركة: 22

{{modalMsg}}
{{modalError}}

{{msg.msg}}